Odpowiednia wiedza na maturze

Matura to najpoważniejszy egzamin jaki czeka wszystkich uczniów zanim wejdą w dorosłość. Zaraz po nim rozpoczyna się zupełnie normalne życie. Niekoniecznie wszyscy będą myśleli o tym, aby udać się dalej na studia, które dzisiaj przecież nie są wymogiem. Warto jednak dobrze napisać egzamin maturalny. Papierek, gdzie będą poświadczone oceny z tego egzaminu może otworzyć przed uczniami nie jedne drzwi do lepszej kariery zawodowej. W odpowiedniej nauce przed egzaminem mogą uczniom pomóc podręczniki z serii “Matura Focus 3“.

“Matura Focus 3 Student`s Book B1/B1+”

Focus oznacza skupienie. I taka jest właśnie misja tej książki. Uczeń ma za zadanie skupienie się na nauce, dzięki czemu wynik egzaminu maturalnego będzie jeszcze lepszy. Zresztą nie chodzi tutaj tylko o samą naukę na egzamin. Chodzi tutaj o wiedzę, którą będzie można wykorzystać również podczas wielu sytuacji w życiu, jak chociażby w pracy, czy też podczas nawiązywania kontaktów z innymi osobami. Daniel Brayshaw, Vaughan Jones, Sue Kay postarali się zebrać w jedną całość wszystkie materiały, które będą przedstawione w bardzo przyjazny sposób. Nie liczy się bowiem sama treść, ale również odpowiednia zachęta do nauki, która sprawi, że uczeń naprawdę z wielką przyjemnością podejdzie do nauki tego języka. Ta książka taka jest. Różnorakie treści, które poruszają wiele sfer naszego życia. Dzięki słownictwu, które wyraźnie wyróżnione jest w książce uczeń będzie wiedział jak ma zachowywać się podczas określonych sytuacji. Dialogi, słówka, pisanie, zadania – nauka do matury będzie najlepszą przygodą przed wejściem w dorosłość.

“Matura Focus 3 Workbook B1/B1+. Język angielski. Wieloletni zeszyt ćwiczeń dla szkoły ponadgimnazjalnej”

Bartosz Michałowski i Daniel Brayshaw stworzyli jeden z najlepszych zeszytów ćwiczeń, który jest idealnym uzupełnieniem wcześniej wspomnianego podręcznika. Co prawda nie ma już szkół gimnazjalnych, jednak jego treść jest tak samo cenna. System nauki trochę uległ zmianom. Jednak cały zeszyt ćwiczeń przyda się wszystkim uczniom – niezależnie od tego, czy ukończyli oni 8 klas szkoły podstawowej, czy też gimnazjum. W końcu chodzi teraz o szkołę średnia, gdzie już niedługo będziemy przystępować do egzaminu maturalnego. Ten zeszyt ćwiczeń ma za zadanie pomóc uczniom w przygotowaniu wiedzy, którą należy znać w maju. Każdy uczeń będzie miał szansę na praktykę, która pomoże mu przygotować się w jeszcze lepszym stopniu nie tylko do posługiwaniem się językiem w maju, ale również w życiu. Wszystkie ćwiczenia zamieszczone w książce są opracowane w bardzo staranny i przyjazny sposób.

Book obraz autorstwa pressfoto - www.freepik.com