Skupienie się na nauce

Skupianie się na nauce nie jest łatwe. Wiedzą o tym doskonale dzieci, które muszą mierzyć się z najróżniejszymi zadaniami. Wiedzą o tym również uczniowie szkół średnich, którzy przygotowują się już powoli do dorosłego życia. O ile jednak w podstawówce nie zawsze trzeba przykładać się do pewnych rzeczy, o tyle szkoła średnia to już nie są żadne przelewki. Skupienie się na nauce pomoże wszystkim uczniom w podejściu do matury. A nie zapominajmy, że teraz trzeba się na niej zmierzyć z językiem angielskim. Jeżeli ktoś myśli o egzaminie z angielskiego na poziomie rozszerzonym, to mogą mu się przydać podręczniki z serii “Matura Focus 3“.

“Matura Focus 3 PL. Student`s Book. Poziom B1/B1+. Podręcznik wieloletni”

Jest to książka na której mogą pracować w szkole nauczyciele, jak również lektorzy w prywatnych szkołach językowych. Zbiera ona pozytywne recenzje wśród wielu osób sprawnie posługujących się tym językiem. Bez problemu mogą więc w niego zainwestować rodzice uczniów, którzy chcą w jeszcze lepszy sposób przygotować się z matury z angielskiego. Według opinii zamieszczanych w różnych źródłach można dowiedzieć się, że jest to doskonałe wsparcie dla uczniów słabszych, którzy do tej pory mieli problemu z opanowaniem skomplikowanych zagadnień angielskiego. Bartosz Michałowski, Sue Kay, Vaughan Jones i Daniel Brayshaw stworzyli książkę, która jest zintegrowana z bestsellerowymi Repetytoriami Longmana. Dzięki temu nauka do egzaminu będzie jeszcze lepsza i jeszcze przyjemniejsza. Razem z autorami mamy szansę prześledzić 8 rozdziałów tematycznych po 8 lekcji każdy. Jest to doskonała okazja do poszerzenia swojego słownictwa, jak również poznanie poprawności językowej angielskiego na poziomie rozszerzonym.

“Matura Focus 3 Workbook B1/B1+. Język angielski. Wieloletni zeszyt ćwiczeń dla szkoły ponadgimnazjalnej”


Tym razem tylko Bartosz Michałowski i Daniel Brayshaw wykorzystali swoją wiedzę, aby stworzyć taki zeszyt ćwiczeń, który będzie można wykorzystać przez kilka lat. Dzięki starannemu materiałowi, który umieszczony jest w książce uczniowie będą kształcić w sobie nowe umiejętności do budowania zdań, jak również powtórzą te, które już posiadają dzięki poprzednim ćwiczeniom. Zeszyt ćwiczeń można wypełniać z nauczycielem na lekcji (jeżeli jest to książka programowa) lub też można kupić go samodzielnie do domu dla dziecka, dzięki czemu będzie posiadało ono jeszcze lepsze umiejętności na egzaminie. Pozytywny wynik na maturze zapewni naszym dzieciom na pewno praca z tym zeszytem ćwiczeń, który zawiera wiele anglojęzycznych tekstów.

Book obraz autorstwa pressfoto – www.freepik.com