Jak nauczyć się języka angielskiego?

Czy nauka języka angielskiego jest łatwą sprawą? Nie. W szczególności, jeżeli nigdy wcześniej nie miało się z nim do czynienia. Jednak pomimo ogromnej niechęci jaka w nas drzemie należy umieć ten język, który ułatwi nam wiele życiowych sytuacji. W dawnych czasach nikt nie przykładał takiej uwagi do nauki języka obcego. Teraz jednak system edukacyjny na szczęście jest inny, dzięki czemu nasze dzieci są lepiej przygotowane do angielskiego. Zanim jednak pójdą w dorosły świat przyda im się pomoc w postaci serii podręczników “Matura Focus 3“, dzięki czemu podejście do matury z języka będzie o wiele prostsze.

“Matura Focus 3 Student`s Book B1/B1+”

Seria “Matura Focus” to podręczniki oraz zeszyty ćwiczeń, która naprawdę pomagają dobrze skupić się na nauce języka obcego. Dzięki nim można nadrobić wiele zaległości i to jeszcze przed maturą. Przy czym należy pamiętać o tym, że nie można brać się za naukę w ostatniej chwili. We wrześniu, rok przed maturą należy zaopatrzyć się w odpowiednie materiały, które otworzą nam oczy na wiele nowych zagadnień. Taki jest właśnie podręcznik, którego autorami są Sue Kay, Daniel Brayshaw i Vaughan Jones. Trzeba tylko pamiętać o tym, żeby regularnie zaglądać do tej książki i sumiennie przerabiać wszystkie zagadnienia, jakie są tam zamieszczone. Jeżeli uczniowie będą tak robić, to mają zapewniony pozytywny wynik na egzaminie maturalnym z języka angielskiego. Przede wszystkim znajomość słówek, które pomagają w umiejętnym prowadzeniu dialogów. Czasy przeszłe, przyszłe, teraźniejsze, odpowiednie formy wypowiedzi ustnych, pisemnych – książka porusza wiele istotnych zagadnień, które przydadzą się uczniom w maju.

“Matura Focus 3 PL. Student`s Book. Poziom B1/B1+. Podręcznik wieloletni”

Bartosz Michałowski, Sue Kay. Daniel Brayshaw i Vaughne Jones wspólnymi siłami opracowali podręcznik z którego może korzystać wiele pokoleń bez obaw, że cokolwiek się zmieni w poruszanej tematyce. Ta zbierająca pozytywne opinie książka to efekt starań czwórki ludzi, którzy doskonale znają anglojęzyczne teksty. Zawiera 8 rozdziałów tematycznych po 8 lekcji każdy. Jeżeli uczeń będzie samodzielnie przerabiał całą zawartość, to może być pewien, że pracy nie zabraknie mu przez cały rok. Pozwoli mu to na poznanie słownictwa, które jest koniecznością przy egzaminie maturalnym. Przy każdym rozdziale można znaleźć również zestaw dodatkowych ćwiczeń w zeszycie Word Store. Nauka angielskiego to coś bardzo przydatnego. Może nie każdy uczeń zdaje sobie teraz z tego sprawę, ale już w dorosłym życiu przekona się, że dobrze, iż nie zaniedbał nauki angielskiego.

Education obraz autorstwa pressfoto - www.freepik.com